"Azərbaycan üzgüçülük klubu”nun açıq birinciliyi - 25.12.2016. "Астория". Положение, Протокол, фото и видео

25 декабря 2016 под руководством "Azərbaycan üzgüçülük klubu” и при финансовой поддержке “Astoria-Baku Fitness & SPA Mərkəzi” было проведено соревнование среди мальчиков и девочек младшей возрастной группы. В данной статье вы можете ознакомиться с положением и результатами прошедшего соревнования. В ближайшее время мы также разместим видео и фото материалы Открытого чемпионата Азербайджанского плавательного клуба (“Azərbaycan üzgüçülük klubu”).

Положение

Məqsəd və Vəzifələr

- Azərbaycanda üzgüçülük idman növünü təbliğ və inkişaf etdirmək;

- Gənc idmançılar arasında perspektivli üzgüçüləri aşkar etmək;

- Gənc idmançıları üzgüçülük idman növü ilə müntəzəm məşğul olmağa cəlb etmək;

Yarışın keçirilmə yeri və vaxtı

“Azərbaycan üzgüçülük klubu”nun açıq birinciliyi 25 dekabr 2016-cı il tarixində “Astoria-Baku Fitness & SPA Mərkəzi” ndə keçiriləcək. Yarışlar saat 10-da başlayacaq.

Yarışın keçirilməsinə rəhbərlik

Yarışların hazırlanması, təşkil və keçirilməsinə ümumi rəhbərlik “Azərbaycan üzgüçülük klubu”nun tərəfindən həyata keçirilir.

Yarışların bilavasitə keçirilməsini “Azərbaycan üzgüçülük klubu”nun təsdiq etdiyi baş hakimlər kollegiyasına həvalə olunur.

Yarışların keçirilmə şərtləri və qaydası

Yarış şəxsidir. Beynəlxalq qaydalara və hazırki təsdiq edilmiş əsasnaməyə uyğun olaraq keçirilir.

Yarışın proqramı:

oğlanlar: 50m.- batterflay, 50m.- sərbəst usul, 50m.- brass

qızlar: 50m.- sərbəst usul, 50m.- brass

Yarış üc yaş qrupunda keçirilir:

Böyük yaş qrupu – oğlanlar - 2007-ci il təvəllüd.

                              qızlar - 2008-ci il təvəllüd.

Orta yaş qrupu – oğlanlar - 2008-ci il təvəllüd.

                           qızlar - 2009-cu il təvəllüd.

Kiçik yaş qrupu - oğlanlar - 2009-cu il təvəllüd.

                          qızlar - 2010-cu il təvəllüd.

Qeyd: Yarışda iştirak etmək üçün yalnız göstərilən yaş qruplarının idmançıları buraxılır.Hər idmançı yalnız bir məsafədə iştirak edə bilər.

Mükafatlanma

Yarışda I, II, III yerləri tutmuş idmançılar müvafiq dərəcəli diplomlarla və medallarla təltif olunurlar.

Sifarişlər

Yarış qaydalarına uyğun tərtib olunmuş sifarişlər və idmançıların şəxsi kartları yarışın başlanmasına 2 gün qalmış “Astoria-Baku Fitness & SPA Mərkəz” inə təqdim olunur. Sifarişlərdə təşkilatın möhürü və hakimin qeydiyyatı vacibdir. Yarış vaxtı idmançının şəxsiyyətini təsdiq edən sənədin olması vacibdir.

Əlaqə telefon: (050, 055, 077) 600 44 20, Email: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Протокол

50 metr Batt – Oğlanlar - 2009

s.s

S.S.A.

Təvəllüd

Təşkilat

Nəticə

1

Bayramov Adəm

2009

Bakı Tennis Akademiyası

1.00.88

2

Əsgərov Vagif

2009

Sərhədçi

1.26.51

3

Hüseynzadə Mikail

2009

F-land

1.28.37

50 metr Batt – Oğlanlar - 2008

s.s

S.S.A.

Təvəllüd

Təşkilat

Nəticə

1

Məlikov Niyaz

2008

Xətai

46.69

2

Taqiyev Riad

2008

Start

50.87

3

Əsgər Yaşar

2008

Su idman sarayı

51.52

4

Zərbəliyev Ayaz

2008

Sərhədçi

51.67

5

Hümbətzadə Rahib

2008

Su idman sarayı

59.52

50 metr Batt – Oğlanlar - 2007

s.s

S.S.A.

Təvəllüd

Təşkilat

Nəticə

1

Həmidov Said

2007

ŞUA

36.41

2

Səfərli Süphan

2007

Edem

45.63

3

Abdiyev Elqün

2007

Astoria

47.86

4

Cəbrayılov Rasul

2007

Start

54.43

5

Ələskərli Ömər

2007

F-land

56.02

50 metr Brass – Qızlar - 2010

s.s

S.S.A.

Təvəllüd

Təşkilat

Nəticə

1

Dursunova Aylin

2010

VİSM

1.41.21

2

İsmaylova Nigər

2010

Sərhədçi

2.18.57

3

Məmmədova Aylin

2010

AAM

--------

50 metr Brass – Qızlar - 2009

s.s

S.S.A.

Təvəllüd

Təşkilat

Nəticə

1

Bogatiryeva Elizaveta

2009

Modern

1.07.67

2

Əliyeva Leyla

2009

Xətai

1.07.74

3

Kərimli Turay

2009

AAM

1.36.83

 

50 metr Brass – Qizlar - 2008

s.s

S.S.A.

Təvəllüd

Təşkilat

Nəticə

1

Mixaylova Kseniya

2008

Xətai

55.70

2

Oruclu Selcan

2008

Sumqait

1.00.57

3

Əliyeva Nargiz

2008

FS Kristal

1.03.09

4

Əliyeva Almaz

2008

Xətai

1.03.69

5

Tarverdiyeva Roza

2008

Sərhədçi

1.05.93

6

Hüseynova Xədica

2008

VİSM

1.10.56

7

Kərimli Əsrə

2008

A.A.M

1.23.24

8

Hüseynzadə Leyla

2008

Sərhədçi

2.01.22

50 metr Brass – Oğlanlar - 2009

s.s

S.S.A.

Təvəllüd

Təşkilat

Nəticə

1

Həsənov Mirsaleh

2009

Xətai

53.04

2

Mahmudov Zaur

2009

Talant

53.40

3

Malıyev Murad

2009

Atrium

54.27

4

Orucov Ziya

2009

Şua

1.00.05

5

Qocayev Suleyman

2009

Sərhədçi

1.13.14

6

Rahimli Amil

2009

Şua

1.13.50

7

Şükürlü Məyti

2010

FS Kristal

1.15.43

50 metr Brass – Oğlanlar - 2008

s.s

S.S.A.

Təvəllüd

Təşkilat

Nəticə

1

Alimov Said

2008

Şua

49.24

2

Jambulatov Timur

2008

Xətai

50.61

3

Kərimli Fuad

2008

Sumqait

53.71

4

Rəhimli Asim

2008

Su idman sarayı

1.02.64

5

Kazımov Cavad

2008

FS Kristal

1.04.73

6

Pugaçov Sergey

2008

Təhsil

1.05.02

7

Qəribov Osman

2008

Sərhədçi

1.06.89

8

Abbasov Şakir

2008

Sərhədçi

1.12.51

9

Agayev Sabir

2008

Xətai

1.14.41

10

Qasımlı Ömər

2008

Sərhədçi

1.17.15

50 metr Brass – Oğlanlar - 2007

s.s

S.S.A.

Təvəllüd

Təşkilat

Nəticə

1

Allahverdi Nüsrət

2007

Sərhədçi

38.55

2

Mirzəyli İbrahim

2007

Xətai

45.82

3

Əlizadə Ziyə

2007

Şua

48.96

4

Məlikov Samir

2007

Şua

50.89

5

Əfəndiyev Elgün

2007

Təhsil

57.35

6

Həsənli Xəyal

2007

Sərhədçi

57.60

7

Yusifzadə Yusif

2007

Bakı Modern Təhsil Məktəbi

57.86

8

Verdizadə Elşad

2007

S.O.İ.K.

58.53

50 metr Sərbəst üsul – Qızlar - 2010

s.s

S.S.A.

Təvəllüd

Təşkilat

Nəticə

1

Xasyanova Vlastilina

2010

Şua

41.89

2

Matyuşenko Nikol

2010

F-land

53.79

3

Məmmədzadə Dəniz

2010

FS Kristal

1.09.33

4

Abbaszadə Aylin

2010

Şua

1.20.92

50 metr Sərbəst üsul – Qızlar - 2009

s.s

S.S.A.

Təvəllüd

Təşkilat

Nəticə

1

Vaskovskaya Valeriya

2009

Talant

47.21

2

Pənahova Dəniz

2009

Su idman sarayı

49.26

3

Əmirova Elvira

2009

Su idman sarayı

52.70

4

Səfərli Firəngiz

2009

Sərhədçi

1.25.86

5

İsayeva Aylin

2009

Su idman sarayı

-

6

Rzayeva Fərəh

2009

Su idman sarayı

-

7

Babayeva Məryam

2009

Astoria

-

50 metr Sərbəst üsul – Qızlar - 2008

s.s

S.S.A.

Təvəllüd

Təşkilat

Nəticə

1

Əlizadə Əminə

2008

Su idman sarayı

44.10

2

İsmayilova Elza

2008

Sərhədçi

45.06

3

Dudçenko Evelina

2008

Su idman sarayı

54.84

4

Musayeva Sofiya

2008

Şua

59.85

50 metr Sərbəst üsul – Oğlanlar - 2009

s.s

S.S.A.

Təvəllüd

Təşkilat

Nəticə

1

Huseynov Oktay

2009

Şua

37.83

2

Mirzəyev Məhəmməd

2009

Sumqayit

48.11

3

Həmidli Ömər

2010

Sumqayit

50.22

4

Suleymanov İsmayil

2009

Atrium

50.73

5

Məmmədov Elmar

2010

FS Kristal

51.30

6

Məhərrəmli İbrahim

2009

Astoria

53.80

7

Şükürlü Əli

2009

FS Kristal

54.15

8

Babazadə Mehdi

2009

Sumqayit

55.00

9

Əsgərov Vagif

2009

Sərhədçi

55.55

10

Hümbətov Murad

2009

Edem

57.40

11

Ağazadə Əli

2009

Sərhədçi

57.56

12

Məmmədəliyev Şamil

2009

Təhsil

58.91

13

Nəzərov Rail

2009

Atrium

59.02

14

Karamov Səid

2009

Xətai

1.00.56

15

Quliyev Oğuz

2009

Sumqayit

1.01.52

16

Əfendi Teymur

2009

Talant

1.02.66

17

İsmayilov Timur

2009

Sərhədçi

1.04.11

18

Qədirzadə Fərid

2010

Modern

1.12.23

19

Səfərov Həsən

2009

Sərhədçi

1.15.68

20

Maxmudlı Kənan

2010

Start

1.15.98

21

Quliyev İslam

2011

Sərhədçi

1.25.99

50 metr Sərbəst üsul – Oğlanlar - 2008

s.s

S.S.A.

Təvəllüd

Təşkilat

Nəticə

1

Hacıverdiyev Amil

2008

Xacmaz

37.83

2

Avçıxanov Rəsul

2008

Xacmaz

38.20

3

Zülfüqarlı Uğur

2008

Xacmaz

41.44

4

Salmanlı Elşən

2008

S.O.İ.K.

42.36

5

Cahangirli Xəlil

2008

Su idman sarayi

42.51

6

Vəliyev Cavid

2008

Bakı Tennis Akademiyası

42.70

7

Rəhimov Yunis

2008

Modern

43.02

8

Salmanlı Hüseyn

2008

Sumqayit

44.06

9

Musayev Cavid

2008

Sumqayit

45.83

10

Vəliyev Hüseyn

2008

Atrium

46.33

11

Abbasov Məhəmməd

2008

FS Kristal

46.62

12

Abdullaev Əli

2008

Edem

47.01

13

Mirzəyev Oktay

2008

Su idman sarayi

47.70

14

Suleymanlı İsgəndər

2008

Xətai

48.24

14

Ağazadə Cabir

2008

Sərhədçi

48.24

16

Zvonçuk Maksim

2008

Su idman sarayi

48.60

17

Suleymanov Səyid

2008

Atrium

49.45

18

İlyasov Fərhad

2008

FS Kristal

52.32

19

Qayıblı Qayıb

2008

A.A.M.

52.77

20

Məmmədov Xan

2008

Şua

54.89

21

Kərimzadə Kənan

2008

Sumqayit

56.41

22

Məmmədzadə Ümüd

2008

FS Kristal

56.62

23

Müseyibov Turxan

2008

A.A.M.

57.49

24

Hacıyev Rəsul

2008

Modern

58.49

25

Göyüzov Kənan

2008

Su idman sarayi

59.66

26

Kərim Şamil

2008

Sumqayit

1.00.21

27

Tağızadə İslam

2008

Şua

1.01.44

28

Məlikov Rəşid

2008

Sərhədçi

1.01.89

50 metr Sərbəst üsul – Oğlanlar - 2007

s.s

S.S.A.

Təvəllüd

Təşkilat

Nəticə

1

Quliyev Məhəmmədəli

2007

Bakı Tennis Akademiyası

33.47

2

Səfərəlizadə Əli

2007

Sumqayit

34.54

3

Məmmədov Mikail

2007

Modern

39.07

4

Kolesnikov Mişa

2007

Şua

39.83

5

Kərimli Ugur

2007

A.A.M.

40.01

6

Əliyev Qurban

2007

Atrium

41.10

7

Mansurov Eyvaz

2007

Atrium

41.32

8

Batin Kolya

2007

Sərhədçi

41.50

9

Quliyev Camal

2007

Sərhədçi

41.84

10

Əliyev Səid

2007

Bakı Tennis Akademiyası

42.66

11

Bayramov Bayram

2007

Bakı Tennis Akademiyası

43.10

12

Abbaszadə Cəmil

2007

Xətai

44.09

13

Quliyev Yusif

2007

Su idman sarayi

44.33

14

Cəfərli Həmdi

2007

Bakı Modern Təhsil Məktəbi

44.47

15

Kərimli Faruk

2007

Sumqayit

44.61

16

Mirzəyev Qələndər

2007

Su idman sarayi

45.37

17

Badirov Ayxan

2007

Bakı Tennis Akademiyası

45.44

18

Alyasov Fərhad

2007

Xətai

45.77

19

Mustafayev Çingiz

2007

Xətai

47.77

20

Məmmədli Elman

2007

Sərhədçi

48.93

21

Mirişli Əli

2007

Xətai

51.08

22

Məhərrəmli Elnur

2007

Astoria

52.83

23

Məmmədov Rabbin

2007

Təhsil

53.82

24

Mahmudov Rafiq

2007

Sərhədçi

1.04.83

25

Məmmədzadə Rauf

2007

Astoria

1.24.80

 

Видео. 1 часть