"Azərbaycan üzgüçülük klubu”nun açıq birinciliyi - 05.11.2017.

05 ноября 2017 под руководством "Azərbaycan üzgüçülük klubu” и при финансовой поддержке “Astoria-Baku Fitness & SPA Mərkəzi” было проведено соревнование среди мальчиков и девочек младшей возрастной группы. В данной статье вы можете ознакомиться с положением, а в дальнейшем и с результатами прошедшего соревнования. После завершения соревнования мы также разместим видео и фото материалы Открытого чемпионата Азербайджанского плавательного клуба (“Azərbaycan üzgüçülük klubu”).

В соревнованиях приняли участие 152 участника. Мальчики и девочки представляли 18 городских клубов и 2 клуба из Сумгаита.

 

Положение

Məqsəd və Vəzifələr

- Azərbaycanda üzgüçülük idman növünü təbliğ və inkişaf etdirmək;

- Gənc idmançılar arasında perspektivli üzgüçüləri aşkar etmək;

- Gənc idmançıları üzgüçülük idman növü ilə müntəzəm məşğul olmağa cəlb etmək;

Yarışın keçirilmə yeri və vaxtı

“Azərbaycan üzgüçülük klubu”nun açıq birinciliyi 05 noyabr 2017-cı il tarixində “Astoria-Baku Fitness & SPA Mərkəzi” ndə keçiriləcək. Yarışlar saat 10-da başlayacaq.

Yarışın keçirilməsinə rəhbərlik

Yarışların hazırlanması, təşkil və keçirilməsinə ümumi rəhbərlik “Azərbaycan üzgüçülük klubu”nun tərəfindən həyata keçirilir.

Yarışların bilavasitə keçirilməsini “Azərbaycan üzgüçülük klubu”nun təsdiq etdiyi baş hakimlər kollegiyasına həvalə olunur.

Yarışların keçirilmə şərtləri və qaydası

Yarış şəxsidir. Beynəlxalq qaydalara və hazırki təsdiq edilmiş əsasnaməyə uyğun olaraq keçirilir.

                                         Yarışın proqramı:

Böyük yaş qrupu

oğlanlar və qızlar: 50m.- batterflay, 50m. – arxası üstə, 50m.- brass, 50m.- sərbəst usul

Kiçik yaş qrupu

oğlanlar və qızlar: 50m.- sərbəst usul, 50m.- brass

                                 Yarış iki yaş qrupunda keçirilir:

Böyük yaş qrupu – oğlanlar – 2008-ci və 2009 - cu il təvəllüd.

                                 qızlar - 2008-ci və 2009 - cu il təvəllüd.

Kiçik yaş qrupu -     oğlanlar - 2010-cu və 2011- ci il təvəllüd.

                                 qızlar – 2010-cu və 2011- ci il təvəllüd.

Qeyd: Yarışda iştirak etmək üçün yalnız göstərilən yaş qruplarının idmançıları buraxılır. Böyük yaş qrupun idmançıları iki məsafədə iştirak edə bilər. Kiçik yaş qrupun idmançıları yalnız bir məsafədə iştirak edə bilər.

Mükafatlanma

Yarışda I, II, III yerləri tutmuş idmançılar müvafiq dərəcəli diplomlarla və medallarla təltif olunurlar.

Sifarişlər

Yarış qaydalarına uyğun tərtib olunmuş sifarişlər və idmançıların şəxsi kartları yarışın başlanmasına 2 gün qalmış “Astoria-Baku Fitness & SPA Mərkəz” inə təqdim olunur. Sifarişlərdə təşkilatın möhürü və hakimin qeydiyyatı vacibdir. Yarış vaxtı idmançının şəxsiyyətini təsdiq edən sənədin (metrika) olması vacibdir.

Əlaqə telefon:  050 600 44 20 (WhatsApp)

                        055 600 44 20

Email: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Протокол соревнования

Если вы обнаружите ошибку, просим написать на наш электронный адрес

50 metr, Brass, Qızlar, 2010-2011

s.s

S.S.A.

Təvəllüd

Təşkilat

Nəticə

1

Matyuşenko Nikol

2010

ŞUA

1.04.77

2

Ramazanlı Əminə

2011

Astoria

1.09.83

3

İsmayilova Nigar

2010

DSX

1.19.83

 

50 metr, Brass, Oğlanlar, 2010-2011

s.s

S.S.A.

Təvəllüd

Təşkilat

Nəticə

1

Səprov Həsən

2010

DSX

0.58.74

2

Axundov Adnan

2010

Talant

1.05.74

3

Məmmədli Rza

2010

Astoria

1.13.13

4

İsrafilov Şamo

2011

Modern

1.41.47

 

50 metr, Sərbəst üsul, Qızlar, 2010-2011

s.s

S.S.A.

Təvəllüd

Təşkilat

Nəticə

1

Xasyanova Vlastilina

2010

Şua

37.48

2

Maxmudlu Zeynab

2010

Royal

01.04.80

3

Gadciyeva Sofiya

2011

Sergey

01.25.66

4

Əliyeva Əsnat

2011

Astoria

01.50.30

5

Bayramova Amira

2011

Sergey

---------

 

50 metr, Sərbəst üsul, Oğlanlar, 2010-2011

s.s

S.S.A.

Təvəllüd

Təşkilat

Nəticə

1

Məmmədov Elmar

2010

FS Kristal

37.59

2

Yanguçov İslam

2010

Şua

40.94

3

Səfərov Həsən

2010

DSX

42.11

4

Həsənov Riad

2010

Talant

44.09

5

Şükürlü Məyti

2010

FS Kristal

44.66

6

Novotorjin Artyom

2011

Royal club

44.70

7

Həmidli Ömər

2010

Sumqayit

46.13

8

Nəcəfzadə Mehdi

2010

Sumqayit

46.73

9

Nağızadə Bəhman

2011

Cəngi

47.48

10

Axundov Adnan

2010

Talant

48.22

11

Həsənov Amin

2010

Talant

48.23

12

Nikiforov Teymur

2010

Şua

48.52

13

Oruclu Amin

2011

Talant

49.74

14

Quliyev Uğur

2010

Sumqayit

51.35

15

Dadaşev Rəşad

2010

Cəngi

54.41

16

Həsən Xalid

2011

Sumqayit

55.70

17

Lyamayev Nikita

2010

FS Kristal

55.77

18

Salmanov İbrahim

2010

FS Kristal

55.90

19

Bayramlı İlyas

2010

Astoria

57.14

20

Hüseyinli Altay

2011

Royal

59.09

21

Rzayev Əli

2010

Xətai

59.79

22

Səmədli Mehti

2010

FS Kristal

01.02.00

23

Çorsin Mikayil

2010

Modern

01.04.72

24

Cəfərov Məhəmmədəli

2010

Modern

01.04.87

25

Məmmədli Rəşad

2011

Sumqayit

01.04.95

 

26

Həsənli Həsən

2010

Atrium

01.07.69

27

Şəviyli Rəvan

2011

Sumqayit

01.08.81

28

Məmmədov Əli

2010

Modern

01.15.74

29

Kolotilin Nikita

2011

Modern

01.18.75

30

Əhmədov Səid

2011

Sportsity

01.22.00

31

Əlizadə Ömər

2010

Modern

01.24.88

32

Zeynallı Rahid

2011

Modern

01.25.34

33

Qədirzadə Fərid

2010

Modern

1.12.23

34

Tapdıgov Yagub

2011

Sportsity

01.31.50

35

Əzimzadə Xəlil

2010

FS Kristal

01.38.66

36

Kaysin Emil

2011

Sergey

01.39.77

37

Musa Yəhya

2011

Astoria

01.40.21

 

 50 metr, Batt, Qızlar, 2008-2009

s.s

S.S.A.

Təvəllüd

Təşkilat

Nəticə

1

Dudçenko Evelina

2008

Sergey

54.23

2

Şuldik Elina

2008

Şua

58.04

3

Vaskovskaya Valeriya

2009

Sergey

42.93

4

Xasyanova Vlastilina

2010

Şua

48.93

5

Mixaylova Kseniya

2008

Xətai

57.00

 

50 metr, Batt, Oğlanlar, 2008-2009

s.s

S.S.A.

Təvəllüd

Təşkilat

Nəticə

1

Fəttahov Çinqiz

2008

Talant

40.19

2

Məlikov Niyaz

2008

Xətai

40.91

3

Ömərli Nixad

2008

Edem

44.43

4

Bayramov Adəm

2009

TERM

45.56

5

Taqiyev Riad

2008

Start

48.66

6

Nəcəfov İsmail

2008

TERM

51.84

7

Məmmədov Xan

2008

Şua

52.17

8

Mirzəyev Məhəmməd

2009

Sumqayit

54.57

9

Məmmədli Yusif

2008

TERM

55.16

10

Əliyev Teymur

2008

Şua

58.26

11

Məmmədov Calal

2009

Şua

01.08.59

12

Nəcəfzadə Nəcəf

2008

Talant

43.24

 

50 metr, Arxası üstə, Qızlar, 2008-2009

s.s

S.S.A.

Təvəllüd

Təşkilat

Nəticə

1

Vaskovskaya Valeriya

2009

Sergey

45.43

2

Əliyeva Amina

2008

BMT

56.50

3

Əliyeva Leyli

2009

Atilla

57.38

4

Orucəliyeva Lamiyə

2008

Astoria

57.86

5

Əhmədzadə Xadicə

2008

Astoria

01.06.27

6

Məmmədova Səhər

2009

Astoria

01.17.36

7

Qurbanova Məryəm

2009

Modern

01.48.50

 

50 metr, Arxası üstə, Oğlanlar, 2008-2009

s.s

S.S.A.

Təvəllüd

Təşkilat

Nəticə

1

Huseynov Oqtay

2009

Talant

37.84

2

Rəhimli Yunis

2008

Xətai

43.41

3

Əliyev Cavid

2008

TERM

44.71

4

Məlikov Niyaz

2008

Xətai

45.00

5

Məmmədov Xan

2008

Şua

46.50

6

İsmaylov İsmayil

2009

Start

48.91

7

Baxşəliyev İsa

2009

Royal

50.07

8

Qəribov Osman

2008

DSX

51.63

9

Abdullayev Əli

2008

Edem

52.07

10

Eyvazlı Məmməd

2009

Modern

52.54

11

Məmmədəliyev Şamil

2009

Xətai

55.12

12

Əhmədoğlu Yəhya

2008

Astoria

56.40

13

Sultanlı Müslüm

2009

Atilla

01.03.12

14

Qasımzadə ÜlvÜ

2009

Təhsil

01.03.54

15

Panahzadə Faiq

2009

Modern

01.03.94

16

Əliyev Məhəmməd

2009

Sumqayit

disk, faltstart

17

Alimov Səid

2008

Şua

44.66

 

50 metr, Brass, Qızlar, 2008-2009

s.s

S.S.A.

Təvəllüd

Təşkilat

Nəticə

1

Mixaylova Kseniya

2008

Xətai

51.15

2

Alişkeviç Luçiya

2008

Talant

57.19

3

Tağıverdiyeva Roza

2008

DSX

59.98

4

Boqatıreva Elizaveta

2009

Xətai

01.01.18

5

Dunyamalıyeva Zeynəb

2009

Modern

01.08.06

6

Miraliyeva Zeynəb

2008

F-land

01.10.49

7

Hüseynzadə Leyla

2008

Modern

01.15.65

8

Vaskovskaya Valeriya

2009

Sergey

50.43

9

Şuldik Elina

2008

Şua

54.13

10

Dudçenko Evelina

2008

Sergey

54.81

11

 Əliyeva Leyli  2009  Atilla  59.22

 

50 metr, Brass, Oğlanlar, 2008-2009

s.s

S.S.A.

Təvəllüd

Təşkilat

Nəticə

1

Jambulatov Timur

2008

Xətai

45.53

2

Maxmudov Zaur

2009

FS Kristal

46.94

3

Alimov Səid

2008

Şua

47.70

4

Həsənov Mirsalex

2009

Xətai

49.78

5

Taqiyev Riad

2008

Start

51.32

6

Haqverdili Rəvan

2008

DSX

52.36

7

Malıyev Murad

2009

Atrium

52.45

8

Həmidzadə Nizami

2009

TERM

52.82

9

İsmayilov İsmail

2009

Start

53.34

10

Baxşəliyev İsa

2009

Royal

53.94

11

Kərimov Səid

2009

Modern

54.37

12

Əsgərov Rəcəb

2008

Xətai

54.44

13

Salmanlı Elşan

2011

Sumqayit

55.06

14

Qəmbərov Hikmət

2009

Cəngi

55.19

15

Efendi Teymur

2009

Talant

57.49

16

İsmayılov Teumur

2009

F-land

57.92

17

Pugacov Sergey

2008

Atilla

58.37

18

Məmmədov Elmar

2009

FS Kristal

58.53

19

Zeynalov Yusif

2009

Təhsil

01.00.14

20

Qəribov Osman

2008

DSX

01.00.38

21

Daryll Ninnon

2008

GREEN CİTY

01.00.50

22

Məmmədli Əli

2009

Sumqayit

01.04.69

23

Yusifzadə Nazim

2009

Modern

01.05.78

24

Hüseynzadə Paşa

2009

Atilla

01.06.45

25

Qəribov Arif

2008

Atilla

01.07.59

26

Haciyev Camil

2009

Şua

01.09.46

27

Əliyev Sahib

2008

Astoria

01.10.40

28

Behbudzadə Abdin

2009

Atilla

01.12.78

 

50 metr, Sərbəst üsul, Qızlar, 2008-2009

s.s

S.S.A.

Təvəllüd

Təşkilat

Nəticə

1

Ismayilova Elza

2008

DSX

38.40

2

Boqatıreva Elizaveta

2008

Modern

46.80

3

Dunyamalıyeva Zeynəb

2009

Modern

53.73

4

Miraliyeva Zeynəb

2008

F-land

54.43

5

Babayeva Leyla

2009

FS Kristal

57.85

6

Nəsirova Nailə

2008

Modern

01.00.86

7

Piriyeva Fatimə

2008

Modern

01.08.56

8

Vaskovskaya Valeriya

2009

Sergey

40.60

9

Dudçenko Evelina

2008

Sergey

46.43

10

Alişkeviç Luçiya

2008

Talant

47.88

11

Əliyeva Amina

2008

BMT

50.53

 

50 metr, Sərbəst üsul, Oğlanlar, 2008-2009

 

s.s

S.S.A.

Təvəllüd

Təşkilat

Nəticə

1

Nəcəfzadə Nəcəf

2008

Talant

34.03

2

Salmanlı Elşən

2008

Sumqayit

35.57

3

Vəliyev Hüseyn

2008

Atrium

37.70

4

Vəliyev Cavid

2008

TERM

37.72

4

Jambulatov Timur

2008

Xətai

37.72

6

Ömərli Nixad

2008

EDEM

39.26

7

Maxmudov Zaur

2009

FS Kristal

39.85

8

Məmmədli Yusif

2008

TERM

40.50

9

Əliyev Teymur

2008

Şua

41.50

10

Rəhimli Yunis

2008

Xətai

41.75

11

Musaylı Cavid

2008

Sumqayit

42.36

12

Daryll Ninnon

2008

GREEN CİTY

42.71

13

Efendi Teymur

2009

Talant

42.98

14

Qəribov Osman

2008

DSX

43.10

15

Şükürlü Əli

2009

FS Kristal

43.37

16

Malıyev Murad

2009

Atrium

43.45

17

Nəcəfov İsmayıl

2008

TERM

43.80

18

Babazadə Mehdi

2009

Sumqayit

43.97

19

Bayramov Adəm

2009

TERM

44.21

20

Zeynalov Yusif

2009

Təhsil

44.30

21

Nəzərov Raif

2009

Atrium

44.90

22

İbrahimov Əhməd

2009

Xətai

45.28

23

Yusifov İlgar

2008

Xətai

45.49

24

Mirzəyev Məhəmməd

2009

Sumqayit

45.51

25

Həmidzadə Nizami

2009

TERM

45.63

26

Ağazadə Cabir

2008

DSX

46.30

27

 Şərifli Pünhani  2009  Sumqayit  46.89

28

 Abdullayev Əli  2008  Edem  47.16

29

 Haqverdili Rəvan  2008  DSX  48.25

30

 Əlizadə Qalib  2008  Sumqayit  48.26

31

 Kərimov Səid  2009  Modern  48.71

32

 Nəsirov Midan  2009  Sumqayit  48.98

33

 Ağazadə Əli  2009  DSX  49.19

34

 Efe Erden  2009  BMT  49.77

35

 Qəmbərov Hikmət  2009  Cəngi  50.34

36

 Əsgərov Rəcəb  2008  Xətai  51.22

37

 İsmayılov Teymur  2009  F-land  51.94

38

 Yüsifzadə Nazim  2009  Modern  52.93

39

 Göyüşov Əli  2008  DSX  53.65

40

 Məmmədov Calal  2008  Şua  55.40

41

 Burcayev Camal  2008  Atilla  56.12

42

 Ələkbərov İlyas  2009  Atilla  57.12

43

 Zamanlı Mirhüseyn  2009  Talant  01.00.40

44

 Əliyev Elmir 2008 DSX  01.06.85

45

 Huseynov Oqtay  2009  Talant  34.41

46

 Fəttahov Çinqiz

 2008

 Talant

 34.79

Здесь можно посмотреть фотографии с турнира